Produkte > ATMEL > AT90PWM3-16MQ
AT90PWM3-16MQ
AT90PWM3-16MQ Atmel
ATMLS09302-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-QFN (5x5)
Part Status: Active
Number of I/O: 27
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 3652 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 76
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90PWM3-16MQ Atmel
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b; D/A 1x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-QFN (5x5), Part Status: Active, Number of I/O: 27, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT90PWM3-16MQ AT90PWM3-16MQ Hersteller : Microchip Technology 166atmel-4317-8-bit-avr-flash_microtroller-at90pwm2-3-2b-3b_datas.pdf MCU 8-bit AVR RISC 8KB Flash 3.3V/5V 32-Pin QFN EP T/R
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 160
AT90PWM3-16MQ Hersteller : Atmel ATMLS09302-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8-bit AT90 AVR RISC 8KB Flash 3.3V/5V 32-Pin QFN EP Tray
auf Bestellung 3652 Stücke:
Mindestbestellmenge: 96
AT90PWM3-16MQ Hersteller : ATMEL ATMLS09302-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw 09+ SOP16
auf Bestellung 610 Stücke:
AT90PWM3-16MQ AT90PWM3-16MQ Hersteller : Microchip Technology Atmel_4317_8_bit_AVR_Flash_Microcontroller_AT90PWM-1368879.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 8KFLASH 3PSC, 16MHz