Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT90PWM316EAR-16MUR
AT90PWM316EAR-16MUR
AT90PWM316EAR-16MUR Microchip Technology
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 32-VQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 16KB (16K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-QFN (7x7)
Part Status: Active
Number of I/O: 27
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90PWM316EAR-16MUR Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: 32-VQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 16KB (16K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b; D/A 1x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-QFN (7x7), Part Status: Active, Number of I/O: 27, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT90PWM316EAR-16MUR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT90PWM316EAR-16MUR Hersteller : Microchip Technology / Atmel atmel-7710-8-bit-microcontroller-at90pwm216-316_da-1368831.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 16KFL 3PSC BALLAST 16MHz