Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT90PWM81-16SN
AT90PWM81-16SN
AT90PWM81-16SN Microchip Technology
doc7734.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 1x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: SPI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, PWM, WDT
Supplier Device Package: 20-SOIC
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 830 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90PWM81-16SN Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b; D/A 1x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, PWM, WDT, Supplier Device Package: 20-SOIC, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT90PWM81-16SN AT90PWM81-16SN Hersteller : Microchip Technology doc77340.pdf MCU 8-bit AVR RISC 8KB Flash 3.3V/5V 20-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 134 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 49
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 256 x 8
Core Processor: AVR
Core Size: 8-Bit
Connectivity: SPI
Number of I/O: 16
auf Bestellung 1480 Stücke:
Mindestbestellmenge: 87
AT90PWM81-16SN Hersteller : Atmel doc7734.pdf ATMLS06045-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8-bit AT90 AVR RISC 8KB Flash 3.3V/5V 20-Pin SOIC Stick
auf Bestellung 1480 Stücke:
Mindestbestellmenge: 122
Packaging: Tube
Speed: 16MHz