Produkte > ATMEL SEMICONDUCTOR > AT90S1200-12PI
AT90S1200-12PI
AT90S1200-12PI Atmel Semiconductor
AT90S1200.pdf
Hersteller: Atmel Semiconductor
В новых разраб. использовать ATtiny2313 Група товару: Мікропроцесори, мікроконтролери Од. вим: шт
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90S1200-12PI Atmel Semiconductor
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 12MHz, Program Memory Size: 1KB (512 x 16), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 64 x 8, Core Processor: AVR, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: SPI, Peripherals: POR, WDT, Supplier Device Package: 20-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT90S1200-12PI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT90S120012PI Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 5000 Stücke:
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 12MHz
Program Memory Size: 1KB (512 x 16)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64 x 8
Core Processor: AVR
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V