Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT90USB1287-16AUR
AT90USB1287-16AUR
AT90USB1287-16AUR Microchip Technology
doc7593.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 64-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 4K x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: EBI/EMI, I2C, SPI, UART/USART, USB, USB OTG
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 48
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90USB1287-16AUR Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 64-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 8K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 4K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, I2C, SPI, UART/USART, USB, USB OTG, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14), Part Status: Obsolete, Number of I/O: 48, DigiKey Programmable: Not Verified.