Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT90USB162-16MUR
AT90USB162-16MUR
AT90USB162-16MUR Microchip Technology
7707S.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32VQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 16KB (16K x 8)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: EBI/EMI, PS/2, SPI, UART/USART, USB
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5)
Part Status: Active
Number of I/O: 22
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90USB162-16MUR Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 16KB (16K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, PS/2, SPI, UART/USART, USB, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5), Part Status: Active, Number of I/O: 22, DigiKey Programmable: Not Verified.
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 512 x 8
Core Size: 8-Bit
Part Status: Active
Number of I/O: 22
auf Bestellung 7284 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
AT90USB162-16MUR AT90USB162-16MUR Hersteller : Microchip Technology doc7707.pdf MCU 8-bit AVR RISC 16KB Flash 3.3V/5V 32-Pin QFN EP T/R