Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT91M42800A-33AU
AT91M42800A-33AU
AT91M42800A-33AU Microchip Technology
doc1354.pdf
Hersteller: Microchip Technology
ARM Microcontrollers - MCU 8kB SRAM 33MHz - PWM
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT91M42800A-33AU Microchip Technology
Description: IC MCU 16/32BIT ROMLESS 144LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 144-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 33MHz, RAM Size: 8K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: ROMless, Core Processor: ARM7®, Core Size: 16/32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: EBI/EMI, SPI, UART/USART, Peripherals: WDT, Supplier Device Package: 144-LQFP (20x20), Number of I/O: 54, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 33MHz
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: External
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V