Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT91M55800A-33CJ
AT91M55800A-33CJ
AT91M55800A-33CJ Microchip Technology
doc1745.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 16/32BIT ROMLESS 176BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 176-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 33MHz
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: ARM7®
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x10b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V