Produkte > ATMEL/MICROCHIP > AT93C66A-10PU-2.7
AT93C66A-10PU-2.7 Atmel/Microchip
AT93C56A_AT93C66A.pdf
Hersteller: Atmel/Microchip
Послідовна пам'ять EEPROM, Uживл, В = 2,7...5,5, Інтерфейс = Послідовний, Об. пам. = 4 Кбіт, Орг. пам. = 512 x 8 або 256 х 16, Тдост/Частота = 1 МГц, Тексп, °С = -40...+85, F2 = 2 МГц,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: DIP-8 Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 50 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT93C66A-10PU-2.7 Atmel/Microchip
Description: IC EEPROM 4KBIT 3-WIRE 2MHZ 8DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Memory Size: 4Kbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 2 MHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-PDIP, Write Cycle Time - Word, Page: 10ms, Memory Interface: 3-Wire Serial, Memory Organization: 512 x 8, 256 x 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT93C66A-10PU-2.7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
AT93C66A-10PU-2.7 AT93C66A-10PU-2.7 Hersteller : Microchip Technology doc3378.pdf Description: IC EEPROM 4KBIT 3-WIRE 2MHZ 8DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 4Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 2 MHz
Memory Format: EEPROM
Supplier Device Package: 8-PDIP
DigiKey Programmable: Not Verified
AT93C66A-10PU-2.7 AT93C66A-10PU-2.7 Hersteller : Microchip Technology / Atmel doc3378-1180704.pdf EEPROM E2 4K 3-WIRE 1M CYCLES - 10MS 2.7V