Produkte > ATMEL > AT93C66A-10TQ-2.7
AT93C66A-10TQ-2.7
AT93C66A-10TQ-2.7 Atmel
ATMLS04343-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC EEPROM 4KBIT 3-WIRE 8TSSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 4Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 2 MHz
Memory Format: EEPROM
Supplier Device Package: 8-TSSOP
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 12250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 313
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT93C66A-10TQ-2.7 Atmel
Description: IC EEPROM 4KBIT 3-WIRE 8TSSOP, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 4Kbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 2 MHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-TSSOP, Part Status: Active, Write Cycle Time - Word, Page: 10ms, Memory Interface: 3-Wire Serial, Memory Organization: 512 x 8, 256 x 16, DigiKey Programmable: Not Verified.