ATB107M016E058
ATB107M016E058 Cornell Dubilier Knowles
ATB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.653Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 520 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 133 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 190 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 19000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATB107M016E058 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.653Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 520 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 133 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 190 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATB107M016E058 ATB107M016E058 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE ATB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16VDC 100uF 20% 6.3x5.8mm
auf Bestellung 39988 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ATB107M016E058 ATB107M016E058 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor ATB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16VDC 100uF 20% 6.3x5.8mm
Mindestbestellmenge: 4
ATB107M016E058 ATB107M016E058 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles ATB.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 520 mOhms