ATB107M025
ATB107M025 Cornell Dubilier Knowles
ATB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.12Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.280" W (6.60mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 340 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 210 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 300 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATB107M025 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.12Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.280" W (6.60mm x 7.10mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 340 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 210 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 300 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATB107M025 ATB107M025 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor ATB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 25VDC 100uF 20% 210mA a. 120Hz
auf Bestellung 19250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ATB107M025 ATB107M025 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles ATB.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 340 mOhms