Produkte > MUELLER ELECTRIC CO > ATC500-2004-00
ATC500-2004-00
ATC500-2004-00 Mueller Electric Co
500_SS.pdf
Hersteller: Mueller Electric Co
Description: PID CONTROLLER 1. 4.20MA 2.RLY 3
Packaging: Box
Display Type: LED - Dual Color Characters
Output Type: Relay (2)
Mounting Type: Panel Mount
Type: Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, L, N, R, S, T, U, W)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 85 ~ 270VAC/DC
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Input Range: 0 ~ 20mA, 0V ~ 10V, -5 ~ 56mV
Display Characters - Height: 0.379" (9.61mm), 0.272" (6.91mm)