Produkte > AMPHENOL SINE SYSTEMS > ATF13-12PC-BM03
ATF13-12PC-BM03
ATF13-12PC-BM03 Amphenol Sine Systems
atf13-12pb-bm01.pdf
Hersteller: Amphenol Sine Systems
Conn Wire to Board RCP 12 POS 4.42mm Solder RA Thru-Hole Box
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATF13-12PC-BM03 Amphenol Sine Systems
Description: BOARD MOUNT HEADER, RIGHT ANGLE,, Packaging: Bulk, Features: Board Lock, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Green, Pitch - Mating: 0.174" (4.42mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm), Insulation Height: 0.874" (22.20mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATF13-12PC-BM03 ATF13-12PC-BM03 Hersteller : Amphenol SINE Systems ATF13-12PC-BM03.pdf Automotive Connectors 12Pin C Key Snap Fit Tin
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bulk
Features: Board Lock
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Green
Pitch - Mating: 0.174" (4.42mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm)
Insulation Height: 0.874" (22.20mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
auf Bestellung 19 Stücke:
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
IP-Schutzart: IP67
usEccn: EAR99
Nennstrom: 13A
Anzahl der Kontakte: 12Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Zinn
Kfz-Steckverbindergehäuse: Abgewinkelte Buchse
Produktpalette: BoardLock AT Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Gehäuse aus Thermoplast
Nennspannung: 250VDC
Kfz-Kontakt: Stiftkontakt, Leiterplatte
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
auf Bestellung 113 Stücke:
ATF13-12PC-BM03 ATF13-12PC-BM03 Hersteller : Amphenol Sine Systems atf13-12pb-bm01.pdf Conn Wire to Board RCP 12 POS 4.42mm Solder RA Thru-Hole Box