Produkte > ATMEL > ATMEGA168-20MI
ATMEGA168-20MI ATMEL
ATmega48_88_168 Preliminary Complete.pdf
Hersteller: ATMEL
MLF-32 06+
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA168-20MI ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32VQFN, Packaging: Tray, Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 16KB (8K x 16), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: I²C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5), Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATMEGA168-20MI
Packaging: Tray
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 16KB (8K x 16)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: I²C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5)
Number of I/O: 23
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
ATMEGA168-20MI ATMEGA168-20MI Hersteller : Microchip Technology Atmel_2545_8_bit_AVR_Microcontroller_ATmega48_88_1-1315326.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 16K FLSH 512B EE 1K SRAM ADC 5V