Produkte > ATMEL > ATMEGA169-16AU
ATMEGA169-16AU
ATMEGA169-16AU Atmel
ATMLS04065-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 64-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 16KB (8K x 16)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART, USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 54
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1663 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 49
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA169-16AU Atmel
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 64-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 16KB (8K x 16), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14), Part Status: Obsolete, Number of I/O: 54, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA169-16AU Hersteller : Atmel ATMLS04065-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw ATmega169%28V%29%20Summary.pdf ATMEGA169-16AU
auf Bestellung 1663 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 52
ATMEGA16916AU Hersteller : ATMEL
ATMEGA169-16AU Hersteller : ATMEL ATMLS04065-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw ATmega169%28V%29%20Summary.pdf 06+PB QFP64
auf Bestellung 28 Stücke:
ATMEGA169-16AU ATMEGA169-16AU Hersteller : Microchip Technology ATmega169%28V%29%20Summary.pdf Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 64-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 1K x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit