ATMEGA16M1-15AZ
ATMEGA16M1-15AZ Microchip Technology / Atmel
Atmel-7647-Automotive-Microcontrollers-ATmega16M1--1066677.pdf
Hersteller: Microchip Technology / Atmel
8-bit Microcontrollers - MCU 8-bit 16KB Flash 3PSC Motor Auto
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA16M1-15AZ Microchip Technology / Atmel
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 32-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 16KB (8K x 16), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b; D/A 1x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: CANbus, LINbus, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT, Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7), DigiKey Programmable: Not Verified, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote ATMEGA16M1-15AZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA16M1-15AZ ATMEGA16M1-15AZ Hersteller : Microchip Technology 1418atmel-7647-automotive-microtrollers-atmega16m1-32m1-64m1-32c1-.pdf MCU 8-bit AVR RISC 16KB Flash 3.3V/5V 32-Pin LQFP T/R Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 32-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 16KB (8K x 16)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b; D/A 1x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: CANbus, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
DigiKey Programmable: Not Verified
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 32-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 1K x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Core Size: 8-Bit