Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATMEGA32-16MU
ATMEGA32-16MU
ATMEGA32-16MU Microchip Technology
doc2503.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU 32kB Flash 1kB EEPROM 32 I/O Pins
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA32-16MU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN, Packaging: Tray, Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 32KB (16K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-VQFN (7x7), Part Status: Active, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Packaging: Tray
Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 32KB (16K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 1K x 8
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 44-VQFN (7x7)
Part Status: Active
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 249 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ATMEGA32-16MU ATMEGA32-16MU Hersteller : Microchip Technology doc2503.pdf MCU 8-bit AVR RISC 32KB Flash 5V 44-Pin VQFN EP Tray
auf Bestellung 360 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
ATMEGA32-16MU ATMEGA32-16MU Hersteller : Atmel info-atm32-16aur.pdf MCU 8-bit ATmega AVR RISC 32KB Flash 5V 44-Pin VQFN EP ATMEGA32-16MUR (T/R) ATMEGA32-16MU ATM32-16mu
Anzahl je Verpackung: 2 Stücke
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 2
ATMEGA3216MU Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 2620 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar