Produkte > ATMEL > ATMEGA324P-20MQ
ATMEGA324P-20MQ Atmel
Atmel-9255-Automotive-Microcontrollers-ATmega164P-B-ATmega324P-B-ATmega644P-B_Datasheet.pdf
Hersteller: Atmel
ATMEGA324P-20MQ
auf Bestellung 1311 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 52
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA324P-20MQ Atmel
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN, Packaging: Tray, Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 32KB (16K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-VQFN (7x7), Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATMEGA324P-20MQ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tray
Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 32KB (16K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 1K x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 44-VQFN (7x7)
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
ATMEGA324P-20MQ ATMEGA324P-20MQ Hersteller : Microchip Technology ATmega164P_324P_644P_Data_Sheet_40002071A.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 32KB 1KB EE 20MHz 2KB SRAM 5V