Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATMEGA324PV-10PU
ATMEGA324PV-10PU
ATMEGA324PV-10PU Microchip Technology
Atmel_42743_ATmega324P_Datasheet-1315319.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU 32kB Flash 1kB EEPROM 32 I/O Pins
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA324PV-10PU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 32KB (16K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 40-PDIP, Part Status: Active, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 32KB (16K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 40-PDIP
Part Status: Active
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 4839 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
ATMEGA324PV-10PU Hersteller : Atmel ATML-S-A0002365322-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8-bit ATmega AVR RISC 32KB Flash 2.5V/3.3V/5V 40-Pin PDIP
auf Bestellung 107 Stücke:
Mindestbestellmenge: 53
auf Bestellung 3687 Stücke:
Mindestbestellmenge: 53