Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATMEGA3250P-20AU
ATMEGA3250P-20AU
ATMEGA3250P-20AU Microchip Technology
doc8023.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 32KB (16K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART, USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Part Status: Active
Number of I/O: 69
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 109 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA3250P-20AU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 100-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 32KB (16K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14), Part Status: Active, Number of I/O: 69, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA3250P-20AU ATMEGA3250P-20AU Hersteller : Microchip Technology doc8023.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 32K FLSH 2K SRAM 1KB EE - 20 MHZ 5V
auf Bestellung 324 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ATMEGA3250P20AU Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 118 Stücke:
ATMEGA3250P-20AU ATMEGA3250P-20AU Hersteller : Microchip Technology 8023s.pdf MCU 8-bit AVR RISC 32KB Flash 3.3V/5V 100-Pin TQFP Tray