Produkte > ATM > ATMEGA3290-16AI
ATMEGA3290-16AI
2552S.pdf
Hersteller:
09+
auf Bestellung 118 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA3290-16AI
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 100-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 32KB (16K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14), Number of I/O: 69, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATMEGA3290-16AI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA329016AI Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 118 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tray
Package / Case: 100-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 32KB (16K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 1K x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V