Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATMEGA329PV-10MNR
ATMEGA329PV-10MNR
ATMEGA329PV-10MNR Microchip Technology
Atmel-8021-AVR-ATmega329P-3290P_Summary.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 64-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 32KB (16K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 1K x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART, USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-QFN (9x9)
Part Status: Active
Number of I/O: 54
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA329PV-10MNR Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 64-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 32KB (16K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-QFN (9x9), Part Status: Active, Number of I/O: 54, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATMEGA329PV-10MNR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
RAM Size: 2K x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 1K x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Part Status: Active
Number of I/O: 54
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Speed: 10MHz