Produkte > ATMEL > ATMEGA48-15AT1
ATMEGA48-15AT1
ATMEGA48-15AT1 Atmel
ATML-S-A0000448537-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 32-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 256 x 8
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Grade: Automotive
Number of I/O: 23
DigiKey Programmable: Not Verified
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 289 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 108
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA48-15AT1 Atmel
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP, Packaging: Bulk, Package / Case: 32-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 4KB (2K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 256 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7), Grade: Automotive, Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Not Verified, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA48-15AT1 Hersteller : Atmel ATML-S-A0000448537-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw ATMEGA48-15AT1
auf Bestellung 218 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
ATMEGA4815AT1 Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 1194 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
ATMEGA48-15AT1 ATMEGA48-15AT1 Hersteller : Microchip Technology Atmel_7530_Automotive_Microcontrollers_ATmega48_AT-1315273.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 4KB Flash 15MHz 105-degrees C