Produkte > ATMEL > ATMEGA48PV-10MMU
ATMEGA48PV-10MMU Atmel
ATmega48P_88P_168P-DS40002065A.pdf
Hersteller: Atmel
MCU 8-bit ATmega AVR RISC 4KB Flash 2.5V/3.3V/5V 28-Pin VQFN EP
auf Bestellung 555 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 123
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA48PV-10MMU Atmel
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28VQFN, Packaging: Tray, Package / Case: 28-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 4KB (2K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 256 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 28-VQFN (4x4), Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA48PV-10MMU Hersteller : Atmel ATmega48P_88P_168P-DS40002065A.pdf MCU 8-bit ATmega AVR RISC 4KB Flash 2.5V/3.3V/5V 28-Pin VQFN EP
auf Bestellung 4850 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 118
ATMEGA48PV-10MMU ATMEGA48PV-10MMU Hersteller : Microchip Technology 473397682755236atmel-8025-8-bit-avr-microtroller-atmega48p-88p-168p_datasheet.pdf MCU 8-bit AVR RISC 4KB Flash 3.3V/5V 28-Pin VQFN EP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Package / Case: 28-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 28-VQFN (4x4)
Number of I/O: 23
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
ATMEGA48PV-10MMU ATMEGA48PV-10MMU Hersteller : Microchip Technology ATmega48P_88P_168P_DS40002065A-3443630.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 4K Flash 256B, 5V-10MHz