Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATMEGA48V-10MMH
ATMEGA48V-10MMH
ATMEGA48V-10MMH Microchip Technology
Atmel_7530_Automotive_Microcontrollers_ATmega48_ATmega88_ATmega168_Datasheet.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU 4K FLASH 256B EE 512B RAM
auf Bestellung 490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA48V-10MMH Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28VQFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 28-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 4KB (2K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 256 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 28-VQFN (4x4), Part Status: Active, Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 28-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 28-VQFN (4x4)
Part Status: Active
Number of I/O: 23
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 845 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 118
auf Bestellung 845 Stücke:
Mindestbestellmenge: 136
ATMEGA48V-10MMH ATMEGA48V-10MMH Hersteller : Microchip Technology 135601064521839atmel-2545-8-bit-avr-microtroller-atmega48-88-168_summary.pdf MCU 8-bit AVR RISC 4KB Flash 3.3V/5V 28-Pin QFN EP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
RAM Size: 512 x 8
Core Size: 8-Bit