Produkte > ATMEL > ATMEGA816AI
ATMEGA816AI ATMEL
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA816AI ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 32-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (4K x 16), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7), Part Status: Obsolete, Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATMEGA816AI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA8-16AI Hersteller : ATMEL ATmega8%28L%29%20Complete.pdf 03+;
auf Bestellung 7855 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Anzahl je Verpackung: 250 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Package / Case: 32-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (4K x 16)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V