Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATMEGA8535-16JUR
ATMEGA8535-16JUR
ATMEGA8535-16JUR Microchip Technology
doc2502-1315203.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU AVR 8K FLSH 544B SRAM 512B EE-16MHz
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA8535-16JUR Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC, Packaging: Bulk, Package / Case: 44-LCC (J-Lead), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (4K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-PLCC (16.6x16.6), Part Status: Active, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 44-LCC (J-Lead)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (4K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 44-PLCC (16.6x16.6)
Part Status: Active
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 4990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 65
Mindestbestellmenge: 82
auf Bestellung 800 Stücke:
Mindestbestellmenge: 82
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 512 x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit