Produkte > ATMEL > ATMEGA8535-16PI
ATMEGA8535-16PI
ATMEGA8535-16PI Atmel
ATMLS03991-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (4K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 40-PDIP
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 8628 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 48
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA8535-16PI Atmel
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (4K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 40-PDIP, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 8628 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 61
ATMEGA8535-16PI 2502S.pdf ATMLS03991-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
auf Bestellung 580 Stücke:
ATMEGA853516PI Hersteller : AMTEL
auf Bestellung 500 Stücke:
ATmega8535-16PI ATmega8535-16PI
Produktcode: 22599
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : Atmel 2502S.pdf ATMLS03991-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw IC > IC Mikrokontroller
Gehäuse: DIP-40
Kurzbeschreibung: 8-bit Microcontroller with 8K Bytes In-System Programmable Flash
Betriebstemperatur, °С: -40…+85°C
Робоча температура, °С: -40…+85°C
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Speed: 16MHz
RAM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit