ATS-1144-C1-R0
ATS-1144-C1-R0 Advanced Thermal Solutions
ATS-1144-C1-R0.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; grilled; BGA; golden; L: 58mm; W: 61mm; H: 11.4mm
Colour: golden
Heatsink shape: grilled
Manufacturer series: maxiFLOW™
Height: 11.4mm
Length: 58mm
Width: 61mm
Thermal resistance @200 LFM: 3.9°C/W
Material: aluminium
Material finishing: anodized
Application: BGA
Type of heatsink: extruded
auf Bestellung 67 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-1144-C1-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: 1/2 BRICK HEATSINK 58X61X11.4MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 2.323" (59.00mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Top Mount, Width: 2.401" (61.00mm), Package Cooled: Half Brick DC/DC Converter, Attachment Method: Bolt On, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.90°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.449" (11.40mm), Material Finish: Gold Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-1144-C1-R0 ATS-1144-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ats-1144-c1-r0.pdf Heat Sinks maxiFLOW Power Brick Heat Sink, Half Brick, Gold, T766, Hardware, 58x61x11.4mm
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 2.323" (59.00mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Top Mount
Width: 2.401" (61.00mm)
Package Cooled: Half Brick DC/DC Converter
Attachment Method: Bolt On
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.90°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.449" (11.40mm)