ATS-1149-C1-R0
ATS-1149-C1-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS-1149-C1-R0
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: FULL BRICK HEATSINK 61X118X11.4M
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 2.402" (61.00mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Top Mount
Width: 4.646" (118.00mm)
Package Cooled: Full Brick DC/DC Converter
Attachment Method: Bolt On
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.00°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.449" (11.40mm)
Material Finish: Gold Anodized
auf Bestellung 107 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-1149-C1-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: FULL BRICK HEATSINK 61X118X11.4M, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 2.402" (61.00mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Top Mount, Width: 4.646" (118.00mm), Package Cooled: Full Brick DC/DC Converter, Attachment Method: Bolt On, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.00°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.449" (11.40mm), Material Finish: Gold Anodized.
Weitere Produktangebote ATS-1149-C1-R0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-1149-C1-R0 ATS-1149-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TS-1149-C1-R0-1480382.pdf Heat Sinks maxiFLOW Power Brick Heatsink, Full Brick, Gold-Anodized, T766, Hardware, 61x118x11.4mm