ATS-55250W-C1-R0
ATS-55250W-C1-R0 Advanced Thermal Solutions
ATS-55250W-C1-R0.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; grilled; BGA; black; L: 25mm; W: 25mm; H: 24.5mm
Material finishing: anodized
Application: BGA
Colour: black
Type of heatsink: extruded
Heatsink shape: grilled
Length: 25mm
Width: 25mm
Height: 24.5mm
Thermal resistance @200 LFM: 4.7°C/W
Material: aluminium
auf Bestellung 82 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-55250W-C1-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEAT SINK 25MM X 25MM X 24.5MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 0.984" (25.00mm), Shape: Square, Pin Fins, Type: Top Mount, Width: 0.984" (25.00mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Included), Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.70°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.965" (24.50mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-55250W-C1-R0 ATS-55250W-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-55250W-C1-R0 Description: HEAT SINK 25MM X 25MM X 24.5MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 0.984" (25.00mm)
Shape: Square, Pin Fins
Type: Top Mount
Width: 0.984" (25.00mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Included)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.70°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.965" (24.50mm)
Material Finish: Black Anodized
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 70 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
ATS-55250W-C1-R0 ATS-55250W-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS_55250W_C1_R0.pdf Heat Sinks Heat Sink, High Performance, X-Cut, Double-Side Tape, T412, 25x25x24.5mm