ATS-55375W-C1-R0
ATS-55375W-C1-R0 Advanced Thermal Solutions
ATS_55375W_C1_R0.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks BGA Heat Sink, X-CUT, Square Pin Fin, 2 Side Thermal Tape, 37.5x37.5x24.5mm
auf Bestellung 87 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-55375W-C1-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEAT SINK 37.5 X 37.5 X 24.5MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.476" (37.50mm), Shape: Square, Pin Fins, Type: Top Mount, Width: 1.476" (37.50mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Included), Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.00°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.965" (24.50mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-55375W-C1-R0 ATS-55375W-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-55375W-C1-R0 Description: HEAT SINK 37.5 X 37.5 X 24.5MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.476" (37.50mm)
Shape: Square, Pin Fins
Type: Top Mount
Width: 1.476" (37.50mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Included)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.00°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.965" (24.50mm)