ATS-61425K-C1-R0
ATS-61425K-C1-R0 Advanced Thermal Solutions
ATS-61425K-C1-R0.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; grilled; BGA; black; L: 42mm; W: 42mm; H: 14.5mm
Manufacturer series: fanSINK™
Application: BGA
Colour: black
Type of heatsink: extruded
Heatsink shape: grilled
Width: 42mm
Height: 14.5mm
Length: 42mm
Thermal resistance @200 LFM: 1.6°C/W
Material: aluminium
Material finishing: anodized
auf Bestellung 22 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-61425K-C1-R0 Advanced Thermal Solutions
Category: Heatsinks, Description: Heatsink: extruded; grilled; BGA; black; L: 42mm; W: 42mm; H: 14.5mm, Manufacturer series: fanSINK™, Application: BGA, Colour: black, Type of heatsink: extruded, Related items: MF40100V1-A99-A; MF40101V1-A99-A, Heatsink shape: grilled, Width: 42mm, Height: 14.5mm, Length: 42mm, Thermal resistance @200 LFM: 1.6°C/W, Material: aluminium, Material finishing: anodized.
Material: Aluminum
Length: 1.673" (42.50mm)
Shape: Square, Pin Fins
Type: Top Mount
Width: 1.673" (42.49mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Clip, Thermal Material
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.60°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.571" (14.50mm)
Material Finish: Black Anodized
auf Bestellung 156 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ATS-61425K-C1-R0 ATS-61425K-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TS-61425K-C1-R0-1480519.pdf Heat Sinks BGA fanSINK with maxiGRIP Attachment, T412, 41.75x41.75x14.5mm, 41.75mm dia.