ATS-CP-1000
ATS-CP-1000 Advanced Thermal Solutions
ats-cp-1003.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Thrml Mgmt Access Cold Plate Aluminum
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-CP-1000 Advanced Thermal Solutions
Description: MINI CHANNEL COLD PLATE, Packaging: Box, Weight: 2.4 lbs (1.1 kg), Dimensions - Overall: 7.95" L x 5.12" W x 0.79" H (202.0mm x 130.0mm x 20.0mm), Power - Cooling: 1000 W, Product Type: Passive, Cold Plate, Thermal Resistance @ GPM: 0.007°C/W @ 1.0 GPM, Flow Rate: 1.06GPM (4.0LPM), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Box
Weight: 2.4 lbs (1.1 kg)
Dimensions - Overall: 7.95" L x 5.12" W x 0.79" H (202.0mm x 130.0mm x 20.0mm)
Power - Cooling: 1000 W
Product Type: Passive, Cold Plate
Thermal Resistance @ GPM: 0.007°C/W @ 1.0 GPM
Flow Rate: 1.06GPM (4.0LPM)
Part Status: Active
auf Bestellung 68 Stücke:
ATS-CP-1000 ATS-CP-1000 Hersteller : Advanced Thermal Solutions advanced thermal solutions_07312018_cold-plate-ats-cp-1000.pdf Liquid Cold Plates, Liquid Cooling & Heat Pipes Cold Plate at DT= 5.5oC and 4L/min., Cool Capacity 1kW, No Finish, 202x130x20mm