ATS-EXL1-254-R0
ATS-EXL1-254-R0 Advanced Thermal Solutions
Extrusions.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 254mm, Width 100mm, Height 10mm
auf Bestellung 45 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL1-254-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEATSINK AL6063 254X100X10MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 10.000" (254.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 3.967" (100.76mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.20°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 15.00°C/W, Fin Height: 0.394" (10.00mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.
Material: Aluminum
Length: 10.000" (254.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 3.967" (100.76mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.20°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 15.00°C/W
Fin Height: 0.394" (10.00mm)