Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS-EXL100-300-R0
ATS-EXL100-300-R0
ATS-EXL100-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Extrusions.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 300mm, Width 130mm, Height 33.2mm
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL100-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEATSINK AL6063 300X130X33.5MM, Packaging: Box, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 5.118" (130.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.98°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 4.26°C/W, Fin Height: 1.319" (33.50mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 5.118" (130.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.98°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 4.26°C/W
Fin Height: 1.319" (33.50mm)