ATS-EXL102-300-R0
ATS-EXL102-300-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions R15_0121.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 300X179X27MM
Packaging: Box
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 7.047" (179.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.20°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 4.01°C/W
Fin Height: 1.063" (27.00mm)
Material Finish: Degreased
auf Bestellung 13 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL102-300-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 300X179X27MM, Packaging: Box, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 7.047" (179.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.20°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 4.01°C/W, Fin Height: 1.063" (27.00mm), Material Finish: Degreased.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-EXL102-300-R0 ATS-EXL102-300-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Extrusions.pdf Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, 300mm Length, 115mm Width, 33.6mm Height