Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS-EXL108-300-R0
ATS-EXL108-300-R0
ATS-EXL108-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Extrusions.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, 300mm Length, 240mm Width, 55mm Height
auf Bestellung 10 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL108-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEATSINK AL6063 300X240X55MM, Packaging: Box, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 9.449" (240.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.54°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 1.95°C/W, Fin Height: 2.165" (54.99mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 9.449" (240.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.54°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 1.95°C/W
Fin Height: 2.165" (54.99mm)