ATS-EXL113-300-R0
ATS-EXL113-300-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063
Packaging: Box
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 1.575" (40.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 10.00°C/W
Fin Height: 1.181" (30.00mm)
Material Finish: Degreased
Part Status: Active
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL113-300-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063, Packaging: Box, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 1.575" (40.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.50°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 10.00°C/W, Fin Height: 1.181" (30.00mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-EXL113-300-R0 ATS-EXL113-300-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions advanced_thermal_solutions_09282020_Extrusions_187-1903166.pdf Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 300mm, Width 40mm, Height 30mm