ATS-EXL115-1220-R0
ATS-EXL115-1220-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063
Packaging: Box
Material: Aluminum
Length: 48.032" (1220.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 4.724" (120.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.70°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 4.60°C/W
Fin Height: 1.181" (30.00mm)
Material Finish: Degreased
Part Status: Active
auf Bestellung 7 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL115-1220-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063, Packaging: Box, Material: Aluminum, Length: 48.032" (1220.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 4.724" (120.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.70°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 4.60°C/W, Fin Height: 1.181" (30.00mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.