Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS-EXL116-300-R0
ATS-EXL116-300-R0
ATS-EXL116-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Extrusions.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, 300mm Length, 51.6mm Width, 42.5mm Height
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL116-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: EXTRUSION 300X51.6X42.5MM, Packaging: Box, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 2.031" (51.60mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.90°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 5.70°C/W, Fin Height: 1.673" (42.50mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 2.031" (51.60mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.90°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 5.70°C/W
Fin Height: 1.673" (42.50mm)