ATS-EXL118-1220-R0
ATS-EXL118-1220-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions%20R15_0121.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 48.032" (1220.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 1.996" (50.70mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 19.90°C/W
Fin Height: 0.484" (12.30mm)
Material Finish: Degreased
auf Bestellung 8 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL118-1220-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 48.032" (1220.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 1.996" (50.70mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 19.90°C/W, Fin Height: 0.484" (12.30mm), Material Finish: Degreased.
Weitere Produktangebote ATS-EXL118-1220-R0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-EXL118-1220-R0 ATS-EXL118-1220-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Extrusions.pdf Heat Sinks PCIe Extrusion Profile, AL6063, 1220mm Length, 51mm Width, 12mm Height