ATS-EXL63-300-R0
ATS-EXL63-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Extrusions.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, 300mm Length, 25mm Width, 35mm Height
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL63-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEATSINK AL6063 300X25X35MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 0.984" (25.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.50°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 13.00°C/W, Fin Height: 1.378" (35.00mm), Material Finish: Degreased.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 0.984" (25.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 13.00°C/W
Fin Height: 1.378" (35.00mm)