ATS-EXL7-254-R0
ATS-EXL7-254-R0 Advanced Thermal Solutions
extrusions.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sink Passive Extruded Aluminum 6063 1.8°C/W
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL7-254-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEATSINK AL6063 248X101X14MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 9.764" (248.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 3.976" (101.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.80°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 14.70°C/W, Fin Height: 0.551" (14.00mm), Material Finish: Degreased.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 9.764" (248.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 3.976" (101.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.80°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 14.70°C/W
Fin Height: 0.551" (14.00mm)
Material Finish: Degreased
auf Bestellung 135 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ATS-EXL7-254-R0 ATS-EXL7-254-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Advanced_Thermal_Solutions_Extrusions-1879636.pdf Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 254mm, Width 101mm, Height 14mm