ATS-EXL71-300-R0
ATS-EXL71-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Extrusions.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, 300mm Length, 37mm Width, 8mm Height
auf Bestellung 183 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL71-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEATSINK AL6063 300X37X8MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 1.457" (37.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 9.50°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 36.40°C/W, Fin Height: 0.315" (8.00mm), Material Finish: Degreased.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 1.457" (37.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 9.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 36.40°C/W
Fin Height: 0.315" (8.00mm)