ATS-EXL74-300-R0
ATS-EXL74-300-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions R15_0121.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 300X70X15MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 2.756" (70.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.40°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 18.20°C/W
Fin Height: 0.590" (15.00mm)
Material Finish: Degreased
Part Status: Active
auf Bestellung 23 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL74-300-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 300X70X15MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 2.756" (70.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.40°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 18.20°C/W, Fin Height: 0.590" (15.00mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-EXL74-300-R0 ATS-EXL74-300-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Advanced_Thermal_Solutions_Extrusions-1879636.pdf Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 300mm, Width 70mm, Height 15mm