ATS-EXL75-300-R0
ATS-EXL75-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Extrusions.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 300mm, Width 76mm, Height 19mm
auf Bestellung 22 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL75-300-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEATSINK AL6063 300X76X18.5MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 2.976" (75.60mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.40°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 9.70°C/W, Fin Height: 0.728" (18.50mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 2.976" (75.60mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.40°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 9.70°C/W
Fin Height: 0.728" (18.50mm)