Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS-EXL76-1220-R0
ATS-EXL76-1220-R0
ATS-EXL76-1220-R0 Advanced Thermal Solutions
Extrusions%20R15_0121.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL76-1220-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: HEATSINK AL6063 1220X93.4X40MM, Packaging: Box, Material: Aluminum, Length: 48.032" (1220.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 3.677" (93.40mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.50°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 5.20°C/W, Fin Height: 1.575" (40.00mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote ATS-EXL76-1220-R0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Material: Aluminum
Length: 48.032" (1220.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 3.677" (93.40mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 5.20°C/W
Fin Height: 1.575" (40.00mm)
Material Finish: Degreased
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
ATS-EXL76-1220-R0 ATS-EXL76-1220-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Advanced_Thermal_Solutions_Extrusions-1879636.pdf Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 1220mm, Width 93.4mm, Height 40mm