ATS-EXL76-300-R1
ATS-EXL76-300-R1 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions%20R15_0121.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 300X93.4X40MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 3.677" (93.40mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 5.20°C/W
Fin Height: 1.575" (40.00mm)
Material Finish: Degreased
auf Bestellung 87 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL76-300-R1 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 300X93.4X40MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 3.677" (93.40mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.50°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 5.20°C/W, Fin Height: 1.575" (40.00mm), Material Finish: Degreased.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-EXL76-300-R1 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS_4_26_2022_Extrusions__2_-2941778.pdf Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 300mm, Width 93.4mm, Height 40mm, 28 Fins